Sokolovská 304, Praha 9 Telefon: 222 300 777
E-mail: recepce@stomat.cz
STOMAT spol. s r.o. nestátní zdravotnické zařízení

Implantologie

Na našem pracovišti se implantologií zabýváme od r. 1999. K dnešnímu datu jsme zavedli tři a půl tisíce zubních implantátůDo tohoto počtu nezahrnujeme implantáty námi zavedené v jiných ordinacích v České republice a v zahraničí.

Stručně  o zubních implantátech

Zubní implantáty nahrazují kořeny zubů a po pečlivé analýze se za přísných a přesných podmínek zavádějí do dolní či horní čelistní kosti.

Pomocí implantátů nahrazujeme jeden či více ztracených zubů tak, že není potřeba brousit zuby sousední. Díky implantátům můžeme    nahradit všechny ztracené zuby v bezzubé čelisti a často je využíváme k upevnění snímatelných náhrad.

Zavádíme implantáty pouze  špičkových značkových systémů. Straumann ( Švýcarsko): tento systém patří dlouhodobě ke třem nejlépe  hodnoceným systémům na celém světě. Je vyráběn ze slitiny kovů titanu a zirkonia a díky povrchové úpravě je považován za jeden z nejspolehlivějších implantologických systémů na světě.  BTLock (Itálie): velmi spolehlivý systém. Na našem pracovišti máme zavedených přes dva tisíce fixtur s minimálními komplikacemi. Vlastní světový patent na spojení fixtury a abutmentu. Bicon (USA) : světová jednička z kategorie  "short implants" (krátké implantáty). V USA přes třicet let zkušeností. S velkým  úspěchem používáme hlavně tam, kde je nedostatek kosti, kam z tohoto důvodu nelze bezpečně zavést (bez pomocných operačních výkonů) jiné zubní implantáty.

Léčbu defektu po ztrátě zubu (nebo zubů) provádíme ve dvou fázích. V první fázi, při bezbolestném výkonu, zavedeme implantát  a ve druhé fázi zhotovíme protetickou náhradu.

Ceny: Zavedení jednoho implantátu istojí 19 000 Kč. Kovokeramická korunka ( včetně kovového abutmentu)  stojí    13 000 Kč. Keramická korunka, nebo korunka zhotovena pomocí počítačové techniky ( včetně keramického abutmentu) 17 000 Kč. V případě nedostatku kosti, kost zesilujeme tzv. augmentujeme a tento zákrok stojí 5 000 - 10 000 Kč. Vyšetření, konzultace s analýzou a video instrukcemi stojí na našem pracovišti 800 Kč.

K dnešnímu dni se sešlo více jak pět set dotazů na implantologické ošetření na našem pracovišti. Zde jsou Vaše nejčastější dotazy: 

Zavedení jednoho implantátu stojí 19 000 Kč . Tzn., že za zavedení např. pěti implantátů bude cena pětinásobná?

Ne. Náklady na zavedení jedné fixtury je 19 000   Kč. Při zavedení tří a více fixtur se náklady snižují o 1 000 Kč za každou fixturu . To samé platí i o augmentaci, kdy nerozlišujeme zesilování kosti u jedné nebo u několika fixtur.

Slyšel jsem, že po nasazení korunek na implantáty si je už nemusím tolik čistit jako své původní zuby.

Toto tvrzení je jedna z nejhorších fám kolem zubních implantátů. Dokonalá, pravidelná každodenní zubní hygiena je hlavním předpokladem pro udržení dlouhé životnosti zubních náhrad, které jsou neseny na zubních implantátech. Doporučujeme pravidelné návštěvy specializovaných dentálních hygienistek, které se na problematiku správné techniky čištění zubních implantátů zaměřují.  Tito specialisté doporučí nejvhodnější techniku čištění náhrad, doporučí správné pomůcky a umí diagnostikovat onemocnění zubních implantátů a včas na tyto potíže reagovat.

Proč je cena za ozubení bezzubé horní čelisti až 250 000 Kč a za ošetření dolní bezzubé čelisti  180 000 Kč?

Toto jsou dva naprosto rozdílné výkony. Ozubení bezzubé horní čelisti pomocí implantátů je jeden z nejtěžších výkonů v zubní implantologii. Aby byl zajištěn úspěch je třeba vložit do kosti horní čelisti minimálně 6 fixtur, zpravidla provést oboustranný sinus lift a vytvořit rozsáhlou velmi přesnou horní náhradu.

V dolní čelisti (při tzv. Branemarkova protokolu)  je třeba "pouze" 5 fixtur, sinus lift se neprovádí. Vytvoření náhrady je jednodušší. Proto jsou náklady na ozubení horní a dolní čelisti naprosto rozdílné.

Upravuje Vaše společnost ceny také pouze jedním směrem?

Ne. Díky většímu počtu implantací, dodavatelé s naší společností sjednávají slevy, které si nenecháváme, ale promítáme do cen pro pacienty. Proto na rozdíl od drtivé většiny jiných zubních zařízení si již v průběhu letošního roku si můžeme dovolit upravit ceny pro pacienty směrem dolů. Výrazného zlevnění předpokládáme právě u větších, rozsáhlejších zákroků, jako je například zmiňované ozubení horní a dolní čelisti a to až o 10 000  Kč - 15 000 Kč.

Požaduji náhradu několika zubů v horní čelisti pomocí implantátů. Opakovaně jsem byla odmítnuta z důvodu, že je nutné při této implantaci zhotovit sinus-lift a že tento zákrok je velmi riskantní a málokdo ho umí.

Jestliže chceme zavádět implantáty do horní čelisti musíme tento zákrok (sinus-lift) provádět velmi často. Je pravdou, že tento zákrok patří k trochu obtížnějším, ale dá se celkem dobře zvládnout a výsledky jsou vynikající. Dr. Ciboch provedl sám asi 300 těchto operací z nichž asi 60 provedl na jiných pracovištích. Z tohoto  faktu se domníváme, že tento výkon naše pracoviště zvládá a dle našich neúplných statistik máme minimální počet komplikací. Abychom  se vyhnuli nutnosti provádění  pomocných výkonů, s úspěchem zavádíme short implants zn. Bicon.

Nemám dostatek kosti v  čelisti pro běžné  implantáty. Doopravdy si musím nechat zhotovit snímací náhradu?

Bez  Vašeho vyšetření se nemůžeme jednoznačně vyjádřit. Do určité míry umíme zesílit (augmentovat) kost  čelisti a když si myslíme, že budeme neúspěšní, zavádíme jiný, zvláštní druh implantátů, který nepotřebuje tolik kosti ve  vertikálním  rozměru ( zn. Bicon).

Nejrychlejší způsob objednání na vyšetření, kde Vám velmi podrobně vše vysvětlíme : na tel.číslo 603266616 napsat SMS zprávou s heslem : mám zájem o implantát. V nejbližší možný době Vám zavoláme a nabídneme vhodný termín.

Od 1. ledna 2019 se implantologické pracoviště MUDr. M. Cibocha přesouvá za stejných podmínek do spřátelené  zubní ordinace Elite Dental Prague  na adrese Na příkopě 15 ( Dětský dům) , 110 01 Praha 1. Kontakt:  můžete využít i přímé tel.linky : 222 510 888, 603 789 789  (www.elitedental.cz)

Dotazy rádi zodpovíme na: ciboch@seznam.cz